Door Beatles gesigneerde kaart van man uit Kings Lynn ter veiling

BFNLNieuws

Een man afkomstig uit Kings Lynn biedt zijn Beatles-gesigneerde kaart, die hij kreeg tijdens een concert waar hij de band ontmoette, aan ter veiling.

De voor verzamelaars zeer gewilde kaart van Mike Nicholson wordt geschat op een waarde van zo’n €1140,- tot €1700,- en zal op 10 maart geveild worden bij Bishop and Miller in Stowmarket, tijdens hun eerste Speelgoed en Muziekmemorabilia-veiling.

The Beatles begonnen hun eerste grote tournee in het VK in februari 1963 en bezochten verschillende locaties in East Anglia. Ze kwamen onder andere in Great Yarmouth voor een concert, waar ze de jonge Helen Shapiro begeleidden.

Nicholson: “In de jaren ’60 was ik basgitarist van een plaatselijke band genoemd The Pagans, en omdat we in die muziekwereld zaten kenden we stagemanager Dave van het theater in Great Yarmouth.”

“Hij kon voor ons tickets krijgen voor een optreden van The Beatles en toen wij daar waren op de avond van het optreden zei hij dat hij handtekeningen voor ons kon regelen van de band.”

“Het enige dat wij daarvoor hadden waren onze eigen bandkaartjes, een soort businesskaartjes die we uitdeelden tijden onze eigen optredens. Even later kwam hij bij ons terug met vier handtekeningen van The Beatles en ik heb de mijne sinds die tijd bewaard.”

Hij voegt eraan toe: “Ik kon niet veel horen van hun optreden in Great Yarmouth omdat al die fans zo schreeuwden, iets wat leek te horen bij concerten van The Beatles!”

Oliver Miller, directeur van Bishop and Miller zei: “Wij hebben heel veel zin in onze eerste Speelgoed en Muziekverkoop, want we hebben een geweldige selectie items voor heel veel verzamelaars en de handtekeningen van The Beatles vielen me direct op.”

“Ik zag de handtekeningen vorig jaar tijdens onze taxatiedag in Burnham Market en ik was gefascineerd door het verhaal, waarvan ik weet dat het veel mensen zal interesseren.”

Hij voegde eraan toe: “Wij hebben een keur aan items die zeer in trek zijn bij verzamelaars op onze komende veiling, onder andere een gesigneerd album van Nirvana en andere zeer gewilde memorabilia. We hopen een nieuw publiek aan te trekken met deze gespecialiseerde verkoop.”

Bishop and Miller heeft dit jaar twee veilingen voor Speelgoed en Muziekmemorabilia met als onderwerpen muziek, muziekinstrumenten en speelgoed. Op de veiling van 10 maart zullen ook drie 12-back Start Wars-poppetjes zijn en trein- en filmposters.”

(Bron: lynnnews.co.uk)

(Vert: Linda Weller)