Veiling Grammy Trustee Award van de Beatles uit 1972

BFNLNieuws

De Grammy van de Beatles die in 1972 aan John Lennon werd uitgereikt, zal naar verwachting op een veiling voor maar liefst $ 500.000 worden verkocht. Verzamelaars zullen diep in hun zakken moeten graven als ze een waardevol stukje rock-‘n-roll-geschiedenis in handen willen krijgen dat momenteel wordt geveild.

De Grammy Trustee Award van de Beatles uit 1972, uitgereikt aan John Lennon, zal naar verwachting tot $500.000 opbrengen via het veilinghuis Gotta Have Rock And Roll. Elk van de vier leden van The Beatles kreeg de beeldjes als erkenning voor hun ‘belangrijke bijdragen op het gebied van de opnames’ twee jaar nadat de band uit elkaar ging, aldus de veilingwebsite. .

Maar het bleek dat Lennon niets van zijn prijs wilde weten en tegen de toenmalige president van de Grammy’s zei: ‘Ik ben geen Beatle meer, je kunt hem houden’. De legendarische Revolution-singer-songwriter schonk de prijs uiteindelijk rechtstreeks aan het hoofd van Apple Records, die ook president was van Naras The Grammy’s.

De gouden grammofoononderscheiding is gemonteerd op een houten basis met een gegraveerde plaquette erop met de tekst: ‘National Academy Of Recording Artists And Sciences, National Trustees Awards 1972, To, The Beatles, John Lennon’.

Momenteel ligt het bod op $200.000, maar met nog meer dan vier dagen te gaan sluit het veilinghuis vrijdag en schat dat het uiteindelijke prijskaartje zal oplopen tot tussen de $300.000 en $500.000. Zodra het winnende bod is bepaald, ontvangt de trofee, waarvan wordt gezegd dat deze van museumkwaliteit is, een brief van de uitvoerende macht waarin de details worden bevestigd, samen met een Gotta Have Rock And Roll-certificaat van echtheid.

Een Grammy die aan The Beatles wordt gegeven, wordt als vrijwel onmogelijk te vinden en uiterst moeilijk te verkrijgen beschouwd. Het veilinghuis heeft aangegeven dat de Lennon Grammy in ‘goede staat’ verkeert.

Andere Beatles-kavels die momenteel bij Gotta Have Rock And Roll worden geveild, zijn onder meer handgeschreven songteksten, een ondertekend Amerikaans tourcontract uit 1964, een gesigneerde setlist uit 1963 en Lennons zonnebril, vulpen en een luciferboekje.

Er is ook een gitaar band die de Imagine-rocker op het podium gebruikte tijdens een optreden in 1969, evenals een klassieke Hofner-basgitaar uit 1960 die eigendom was van, bespeeld en gesigneerd door Paul McCartney.

Lennon was pas 40 jaar oud toen hij op 8 december 1980 werd neergeschoten en
vermoord door Mark David Chapman, terwijl hij en zijn vrouw Yoko One laat in de avond hun huis in New York City binnenliepen.

Bron: Daily Mail 11 december 2023
Vertaling : Albert Braam